Upominki dla gości weselnych

0
640
5/5 - (1 vote)

Goście weselni – nasi przyjaciele i rodzina, bawiąc się na naszym weselu dzielą nasze szczęście i razem z nami świętują złożenie przysięgi małżeńskiej. W związku z tym, na coraz większej liczbie polskich wesel przyjmuje się zwyczaj (przywędrował on z Zachodu), wręczania gościom maleńkich upominków – podziękowań za wspólną zabawę. Oto kilka pomysłów na przykładowe upominki dla gości.

  • Paczuszki ze słodyczami – każda rodzina/para przy pożegnaniu (wyjściu z wesela) może otrzymać od pary młodej niewielką paczkę z ciastkami, cukierkami itp. Do paczki takiej możemy dołączyć karteczkę, na której zapisujemy kilka słów podziękowania (np. „Dla naszych kochanych gości – podziękowania i małe słodkości”). Koszt takiego upominku nie jest duży (ciasteczka możemy wszak zamówić w cukierni, która piecze ciasta na nasze wesele.
  • Zdjęcia z wesela. Świetnym pomysłem upominku dla gości jest wręczenie im na pożegnanie zdjęcia z wesela. Możemy się zastanawiać: „jak to? Przecież wesele jeszcze trwa, a fotograf dopiero robi zdjęcia!”, niektórzy fotografowie dysponują jednak niewielkimi drukarkami, które umożliwiają wywołanie zdjęć na miejscu, już w minutę po jego wykonaniu. Możemy więc wręczyć wszystkim gościom wspólne zdjęcie wykonane np. jeszcze przed kościołem.
  • Ciekawymi upominkami będą również gliniane figurki, przetwory, czekoladki, a także notesiki, długopisy, chusteczki itp. Ważne jest jednak, by upominki bezpośrednio kojarzyły się z naszym weselem, toteż pamiętajmy o dodaniu do nich karteczek z podziękowaniem lub charakterystycznych winietek z datą ślubu i imionami młodych. Warto także zadbać by karteczki pasowały stylistyką do zaproszeń wysyłanych gościom przed ślubem.

Niewielkie upominki możemy także wręczyć osobom, które nie były zaproszone na wesele, ale z sympatii przyszły do kościoła lub urzędu złożyć nam życzenia. Nawet jeśli nie planujemy wręczać prezentów naszym gościom weselnym, warto przygotować pewną liczbą drobnych upominków właśnie dla osób, które przyszły tylko na uroczystość ślubu. W ten elegancki sposób podziękujemy im za pamięć.