Wieczór kawalerski

0
1239
5/5 - (1 vote)

Dla pana młodego najważniejszym dniem w całym ślubnym szaleństwie z całą pewnością jest sam moment ślubu, ale jego bliscy przyjaciele dużo bardziej mogą być zadowoleni z wieczoru kawalerskiego. Jak każda impreza, wymaga on jednak solidnego planowania i wiedzy z góry, czego się chce.

Na samym początku trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, kiedy cala impreza się odbędzie? Nie musi to być wcale na dzień przed ślubem, jak to kiedyś bywało. Takie rozwiązanie jest bowiem mało praktyczne i zwłaszcza jeśli na wieczorze jest dużo alkoholu, a nie brakuje go w zasadzie nigdy, może to bardzo utrudnić panu młodemu start w nowe życie. Inna kwestia to fakt samej „wieczorowości” imprezy. Nikt nam nie każe spędzać na dobrej zabawie tylko jednego dnia. Coraz częściej organizuje się weekendy kawalerskie, a nawet trochę dłuższe zabawy. Jest to fenomenalny pomysł, ponieważ nie trzeba się martwic dniem jutrzejszym w czasie zabawy i po prostu jest więcej czasu na wyluzowanie się.

Dłuższy czas na wieczór kawalerski pozwala też na zorganizowanie sobie dłuższego wyjazdu w bardziej odległe miejsce. Autor bardo serdecznie poleca góry polskie, w których można robić w zasadzie wszystko, co się tylko chce. Ze względu na problemy z organizowaniem rozrywek dodatkowych wyjazdy poza granice kraju lub gdzieś bardzo daleko są już zdecydowanie mniej polecane. Z drugiej jednak strony, egzotyczna wycieczka jako wieczór kawalerski to bardzo dobra alternatywa dla osób mających możliwość poświęcenia dużej sumy pieniędzy.

W kwestii konkretnego miejsca, w którym odbywać się będzie wieczór kawalerski, do wyboru mamy naprawdę całą masę dostępnych lokalizacji. Może to być hotel lub miejsce podobne, pensjonat lub domek w górach, albo po prostu jakiś lokalny klub. Jest to kwestia naszych upodobań, a jeśli wybierzemy ostatnią tych opcji, możemy nawet postawić na lokal, który specjalizuje się w organizowaniu tego typu imprez właśnie. Jak można się domyślić, będzie to dość specyficzne miejsce.

Tutaj już powoli wchodzimy w tematykę tego, co będzie się działo na wieczorze kawalerskim. Niepisana, ale zawsze bardzo mocno przestrzegana zasada mówi, że wieczór kawalerski to czas wyjety z życia i to, co dzieje się na wieczorze kawalerskim, pozostaje na wieczorze kawalerskim. Trzymajmy się tej tradycji.