Wieczory kawalerskie i panieńskie

0
736
4/5 - (1 vote)

Coraz częściej zaczynamy przywiązywać bardzo dużą wagę do wieczorów panieńskich i kawalerskich. Jest to tradycja zapożyczona z Zachodu, ale prędzej u nas tez istniały spotkania przedślubne w gronie tylko damskim lub tylko męskim. Moda na tego typu wieczory związana jest w dużej mierze z faktem, że w swojej pierwotnej formie mają to być niemal orgie, czyli po prostu czas, w czasie którego wszystko będzie zapomniane i w ogóle się nie odbędzie. Nawet mawia się, że to, co miało miejsce na wieczorze kawalerskim lub panieńskim, w ogóle miejsca nie miało. Tak niestety do końca nie jest, ponieważ jesteśmy ludźmi i nie potrafimy po prostu przechodzić do porządku dziennego na przykład nad obecnością prostytutek na imprezie kawalera, który za kilka dni zostanie panem młodym.

Powyższe stwierdzenie nie oznacza oczywiście, że z wieczorów panieńskich i kawalerskich powinniśmy rezygnować. Zamiast od razu spisywać je na straty, warto jest umówić się w przyszłym mężem lub żona kwestii tego, co na takim wieczorze jest dopuszczalne, a co raczej nie jest. Bardzo często na wieczorach kawalerskich pojawiają się skąpo ubrane panie, a dla przyszłych panien młodych tańczą panowie. Coś takiego w większości związków jest w pełni akceptowalne i jeśli tylko zdecydujemy się na wcześniejsze uzgodnienie, zapewnimy sobie znakomitą zabawę i rozbroimy równocześnie wszelkie miny, które mogą się pojawić przed samym ślubem.

Porzućmy też myślenie, że wieczory kawalerskie i panieńskie to tylko ekscesy erotyczne. Tak wcale nie jest. W spotkaniach tego typu najważniejsza jest dobra zabawa w grupie przyjaciół, co po ślubie będzie już znacznie bardziej problematyczne ze względu na często planowany wzrost liczebności rodziny i zwykłe codzienne obowiązki. Dlatego warto jest wykorzystać ten czas na jakiś ciekawy wypad. Coraz częściej wieczory zamieniają się dzisiaj w weekendy, a nawet w dłuższe eskapady, w czasie których próbuje się nurkowania lub skacze ze spadochronem. Chodzi o wspaniałą zabawę i to tak naprawdę jest istotą wieczorów kawalerskich i panieńskich. Nie zapominajmy o tym. Może być oczywiście też znacznie spokojniej. Wszystko zależy tutaj od pary młodej i jej pomysłu na spędzenie czasu w sposób dobry, a właściwie od pomysłów posiadanych przez każdą osobę z pary z osobna. W końcu wieczory te nie mogą się odbywać wspólnie – byłoby to kompletne zaprzeczenie całej idei.