Wybór biżuterii do ślubu

0
732
2/5 - (1 vote)

Wybór sukni panny młodej dla wielu pań jest naprawdę sporym wyzwaniem. Kiedy uda nam się już kupić wymarzony model, wiele z nas oddycha z ulgą. Pamiętajmy jednak, że tak naprawdę, wiele jeszcze przed nami. Do sukienki obowiązkowo trzeba dopasować ciekawe dodatki – buty, bolerko lub szal, welon a także biżuterię. W przypadku biżuterii możemy albo wybrać coś z posiadanych przez nas zbiorów, albo też porozmawiać o tym z mamą i koleżankami i pożyczyć coś niezwykłego (wówczas zapewnimy sobie realizację ślubnego przesądu, zgodnie z którym panna młoda powinna mieć na sobie coś pożyczonego). Możemy także skorzystać z okazji i wyruszyć do sklepu po nowy ciekawy naszyjnik i pasujące kolczyki.

Jaką biżuterię wybrać?

  • Biżuteria koniecznie powinna być dobrana do naszej urody. Chodzi bowiem o to, że biżuteria ma w delikatny sposób podkreślać piękno, a nie dominować nad twarzą czy dekoltem. Ma ona jedynie stanowić ozdobę i dodatek kreacji, nie pozwólmy więc by to kreacja stała się dodatkiem do wybranej przez nas biżuterii. Osoby o delikatnej urodzie powinny wybrać skromną, niezbyt rzucającą się w oczy biżuterię w kolorze srebrnym lub złotym (to również zależy od typu urody). Jeśli nasza uroda jest zdecydowana i wyrazista, możemy pozwolić sobie na bardziej rzucające się w oczy naszyjnik i kolczyki, uważajmy jednak by nie przesadzić.
  • Biżuteria ślubna powinna być również dopasowana do typu sukienki ślubnej. Do nowoczesnej kreacji niekoniecznie będą bowiem pasować tradycyjne kolie i naszyjniki – oraz odwrotnie – do tradycyjnej, klasycznej suknie nie powinnyśmy dopasowywać plastikowej, nieco nowatorskiej biżuterii. Choć z drugiej strony, odrobina uporu może pomóc nam stworzyć bardzo ciekawy i zaskakujący komplet. Rodzaj biżuterii (szczególnie naszyjnika) musimy dopasować również do kształtu dekoltu sukni. W przypadku głębokiego dekoltu możemy pozwolić sobie na dłuższy naszyjnik.
  • Zgodnie z jednym z przesądów ślubnych panna młoda nie powinna mieć na sobie pereł, ponieważ wróżą one dużo powodów do płaczu po ślubie. Z drugiej strony jednak, perłowe naszyjniki wspaniale mogą komponować się ze ślubną kreacją – jeśli więc nie jesteśmy skłonne wierzyć przesądom, zastanówmy się nad biżuterią z pereł.

Pamiętajmy, że pan młody również może sobie pozwolić na pewien rodzaj biżuterii. Doskonałym pomysłem jest zakup eleganckich spinek do mankietów – nasz mężczyzna poczuje się wówczas prawdziwie wyjątkowo.