Wyjątkowe dekoracje ślubne

0
1312
4/5 - (1 vote)

Wyjątkowy dzień ślubu wymaga od nas wielu starań – wszyscy chcemy przecież by ten jedyny dzień trwał w przyjemnej atmosferze i pięknym otoczeniu. O otoczenie możemy zadbać decydując się na ciekawe dekoracje ślubne, które mogą się pojawić w bardzo wielu miejscach – od maski samochodu, po kościół, dom weselny czy stoły poszczególnych gości.

Pomysłami na atrakcyjne dekoracje ślubne są:

  • Przede wszystkim różne kombinacje świeżych kwiatów, które nie tylko zdobią stoły, ale także pięknie pachną. Dekoracje takie zwykle realizowane są przez kwiaciarnie – niektóre punkty umożliwiają nam także samodzielny zakup kwiatów na giełdzie (może to spowodować znaczne oszczędności). Koszt usługi dekoracji kwiatami jest zróżnicowany – zależy od tego, co chcemy ozdobić i jaką ilość kwiatów wykorzystać, a także od renomy kwiaciarki czy kwiaciarza. W przypadku dekoracji kościoła, warto zorientować się, czy jakaś para nie bierze ślubu przed nami – wówczas możemy razem partycypować w kosztach wystroju.
  • Wystrój sali, w której odbywa się wesele zwykle zależy od właścicieli lokalu (chyba, że urządzamy przyjęcie np. w remizie strażackiej). Nasza rola może polegać jednak na doradztwie czy precyzyjnym ustaleniu naszych oczekiwań. Przykładowymi dekoracjami sal weselnych są: draperie (np. na krzesła), balony, serpentyny i wiele innych, w tym oczywiście bukiety kwiatów. Koszt przystrojenia sali przez specjalnie wynajętą firmę to przynajmniej kilkaset złotych. Wynajęta firma z pewnością zadba o różne szczegóły wystroju (oczywiście warto ustalić z nią szczegóły m.in. kolorystyczne), w tym także o podkreślenie wyjątkowości stołu i miejsc zajmowanych przez Państwa Młodych.
  • Przystrojenie samochodu, którym jedziemy do ślubu. Dobrze wykonane dekoracje są bezpieczne dla samochodu (np. nie szkodzą lakierowi), a także harmonizują z dekoracjami wnętrza sali weselnej. Można ozdobić samochód kwiatami, wstążkami, dekoracjami wykonanymi ze styropianu itp. Świetnym pomysłem jest również umieszczenie na rejestracji pojazdu zabawnego napisu (takie „tablice rejestracyjne” możemy za niewielkie pieniądze kupić w internecie). Przykładowe hasła to: „Nowożeńcy”, „Para młoda”, „Game over”. Na rejestracji można zamieścić także imiona państwa młodych.
  • Dodatki i bibeloty – mogą stanowić znakomitą ozdobę stołu. Bardzo często w dekoracji sal ślubnych stosuje się również motywy serca. Przykładowo, kieliszki z szampanem ustawia się w wielkie serce, które zaprasza gości do wzniesienia pierwszego toastu.

Elegancko przyozdobiona sala z pewnością wywrze pozytywne wrażenie na gościach, a także będzie stanowiła atrakcyjne tło naszej weselnej zabawy. Spróbujmy więc zadbać o każdy detal wystroju – efekty będą naprawdę wspaniałe.