Zdjęcia ślubne

0
2184
3/5 - (1 vote)

Pięknie wykonane ślubne zdjęcia to czasem jedyna pamiątka tych przepięknych chwil. Suknia ślubna często wędruje do komisu, garnitur pana młodego do szafy, zasuszony ślubny bukiet kiedyś w końcu wyląduje na śmietniku.

Pozostają fotografie, które zdają się być wieczne. Fotograf wykonujący ślubne fotografie ma często ciężki orzech do zgryzienia. Jak najlepiej upozować młodą parę, jakie ujęcia wykonać żeby było naturalnie i jednocześnie romantycznie, czy zdjęcia wykonać w studio czy może w plenerze. Oczywiście para młoda ma prawo decydować o tym, jakie zdjęcia i gdzie będą wykonywane, jakie pozy będą przyjmowali.

Dobry fotograf musi mieć katalog swoich prac, by młodzi mogli się na czymś wzorować. Najpiękniejsze są zawsze zdjęcia w plenerze, jednak pogoda bywa bardzo kapryśna i często zrobienie takich zdjęć jest fizycznie niemożliwe. Owszem, można przełożyć sesję fotograficzną, ale tradycyjnie para młoda jedzie do fotografa w dniu swojego ślubu. Jest to szczególnie ważne, gdy chcemy do ślubnych zdjęć zaprosić kogoś z gości.

Jeśli planujemy zdjęcia w studio warto zapytać fotografa, jakim tłem do zdjęć dysponuje. Często są to tła przedstawiające wnętrza sal balowych z lustrami albo sypialni z kominkiem. Fotograf może korzystać także z rekwizytów, na przykład z białej parasolki, z białego babcinego roweru czy ze stolika i krzesła. Pięknie wyglądają tez fotografie stylizowane na odbicie w lustrze.

Podobnie jak fotografie, również zaproszenia ślubne są często pamiątką dla naszych gości. Niektóre pary młode umawiają się z fotografem na wykonanie jednego ujęcia w ślubnych strojach i umieszczeniu go na swoich zaproszeniach. Tak wykonane zaproszenia stają się przez to niepowtarzalne, nawet jeśli do zdjęcia zostały użyte wypożyczone ubrania.