Pomysły na zaskoczenie weselników

0
1450
5/5 - (1 vote)

Jeśli organizujemy wesele, z pewnością zależy nam na zapewnieniu dobrej zabawy weselników. Na pewno chcemy by goście nie tylko wytańczyli się przy dobrej muzyce, ale także chwalili smaczne jedzenie, jakość organizacji i wyjątkową atmosferę miejsca. Choć bardzo trudno jest spełnić oczekiwania wszystkich gości (zawsze się znajdzie przecież osoba marudna, która będzie wytykać wszelkie uchybienia uroczystości i przyjęcia), warto postarać się, by wesele wypadło jak najlepiej. Oto kilka sprawdzonych sposobów, by przyjemnie zaskoczyć naszych gości weselnych:

  • Wynajęcie góralskiej kapeli weselnej – wiele osób wesele nieodłącznie wiąże z muzyką na żywo i decyduje się na wynajem zespołu – warto więc zastanowić się nad skorzystaniem usług naprawdę wyjątkowej kapeli. Znakomitą, energetyczną muzykę, będącą gwarancją zabawy do białego rana z pewnością zapewni zespół góralski, który dowcipem, przyśpiewkami i rozmaitymi zabawami rozrusza każde towarzystwo.
  • Czekoladowa fontanna – doskonały pomysł na słodkie uzupełnienie menu weselnego. Płynna gorąca czekolada świetnie nadaje się do moczenia w niej owoców, które wcześniej nabijamy na patyczki. Fontanna jest także znakomitą ozdobą stołu – ucieszy małych i dużych łasuchów.
  • Pokazy baristy. Barista jest osobą specjalizującą się w parzeniu doskonałej kawy. Umiejętności baristy jednak się na tym nie kończą, potrafi on także oceniać smak napoju, dobierać mleko, a także przygotowywać wielowarstwowe napoje mleczno-kawowe. Bariści słyną także z umiejętności eleganckiego podawania kawy. Espresso, cappuccino, czy cafe latte z ręki prawdziwego specjalisty z pewnością ucieszy podniebienia naszych gości weselnych.
  • Show barmana – polskie wesela słyną z podawania dużej ilości alkoholu, świetnym pomysłem jest więc podanie trunku w niezwykłej formie kolorowych drinków przygotowanych przez specjalistę. Mieszanie alkoholi i rozmaitych dodatków, tworzenie niezwykłych zestawów smakowych – szczególnie poruszy żeńską część gości.
  • Puszczanie lampionów – zwyczaj ten pochodzi z Azji, jednak zdobywa coraz większą popularność także w naszym kraju. Papierowe lampiony (im więcej tym lepiej) wspaniale ozdobią niebo, a ich zapalanie jest znakomitą zabawą. Zgodnie z azjatyckim zwyczajem – puszczanie lampionów ma przynieść młodej parze pomyślność i szczęście.
  • Bańki mydlane z pewnością spodobają się najmłodszym gościom, a także zabawnie ozdobią parkiet.
  • Pokaz fajerwerków – świetny pomysł na huczne wesela, kiedy młodzi chcą w widowiskowy sposób rozpocząć życie we dwoje. Koszt pokazu uzależniony jest od jego rozmachu i czasu trwania. Za pokaz pięciominutowy trzeba liczyć przynajmniej kilkaset złotych.

Istnieje oczywiście znacznie więcej pomysłów weselnych – w tym przypadku wszystko zależy od wyobraźni i dostępnego budżetu. Naprawdę warto zapewnić gościom atrakcje, które będą pamiętać – wszak nasz ślub godny jest niezapomnianej oprawy.