Wizyta u naszych gości

0
1136
4/5 - (1 vote)

W dobrym tonie jest składanie osobistych zaproszeń osobom, z którymi łączy nas coś więcej, niż tylko zwykła znajomość. Możemy wziąć ze sobą jakiś miły drobiazg i koniecznie zaproszenie na nasz ślub, które wręczymy danej osobie – nie należy tego robić pospiesznie czy od razu po wejściu do domu. Wizytę taką składamy ze sporym wyprzedzeniem, nigdy na ostatnią chwilę, ale jednocześnie nie musi być to tak duże wyprzedzenie, jak w przypadku zrealizowania wysyłki pocztą.

Poczta ma to do siebie, że realizuje wszystko z pewnym opóźnieniem, którego nie możemy ocenić dokładnie. Niosąc zaproszenie ślubne osobiście, powinniśmy zapowiedzieć chęć odwiedzenia danej osoby czy rodziny, gdyż niedopuszczalne są odwiedziny bez zapowiedzi, możemy wtedy trafić na niezbyt dobry czas, na przykład na moment, kiedy wszyscy będą w pracy. Najlepszą porą są zazwyczaj weekendy, jednak też nie każda rodzina ma wtedy wolne chwile i również trzeba się zapowiedzieć. Niektórzy zapominają o stosownym zachowaniu na takiej wizycie – pomimo dużej zażyłości nie można zapomnieć o opakowaniu zaproszenia lub o tym, że powinno ono jakoś wyglądać. Zaproszenie ustne nadaje się na wiele okazji o znacznie niższej wadze, ale absolutnie nie na ślub, podobnie nie możemy dzwonić do kogoś, by powiadomić go o zaproszeniu.

Wizyta w każdym z możliwych przypadków jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ale tylko wtedy, gdy pomyśleliśmy o zabraniu ze sobą gotowego lub zrobionego przez siebie zaproszenia w papierowej postaci. Czasami dobrze sprawdzają się tzw. produkcje własne, czasami jednak powinniśmy udać się do sklepu i kupić eleganckie zaproszenie ślubne dopasowane do upodobań naszych gości. Każdy ucieszy się z nowoczesnej propozycji zaproszenia, która będzie napisana ozdobną czcionką i opakowana w subtelną, elegancką kopertę.