Kreatywne pomysły na przemówienia ślubne cz. 1

0
6079
3/5 - (1 vote)

Kreatywne pomysły na ślubne przemówienia to cykliczny wątek, w którym będziemy przedstawiać najciekawsze pomysły, które mogą zainspirować Was do napisania własnego, świetnego przemówienia. Ciekawy pomysł to połowa sukcesu – druga połowa to wasza inwencja twórcza, która pomoże ubrać ten pomysł w osobistą historię.

 

Dzisiejszy kreatywny pomysł na przemówienie ślubne to: Powrót do przeszłości.

Kartka z kalendarza

Sprawdź, co wydarzyło się w przeszłości w dniu ślubu. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę internetową dzień i miesiąc, w którym odbędzie się ślub, a znajdziesz kalendarium wszystkich przeszłych wydarzeń. Wybierz najciekawsze i najbardziej pasujące z nich i zbuduj na ich podstawie opowieść. Np. ślub w dniu wynalezienia dynamitu może być wróżbą na przyszłość – zwiastować wybuchowe małżeństwo (zwłaszcza jeśli Młodzi mają porywcze charaktery).

Dla kogo pasuje:

Pomysł najlepiej sprawdzi się w przemówieniach humorystycznych, zwłaszcza dla Pana Młodego lub Świadka, choć można go wykorzystać praktycznie w każdym przemówieniu.

 

Dla bardziej ambitnych:

Sprawdź, czy dzień ślubu nie wiąże się z jakimiś ważnymi lub zabawnymi wydarzeniami z życia Pana lub Pani Młodej albo ich rodzin. Można wplątać ten wątek w przemówienie. Np. tego samego dnia Pani Młoda była na swojej pierwszej randce.